آموزش رفع محدودیت زمانی فعال سازی نرم افزارها

برخی فعال سازها مانند آنهایی که برای نرم افزار Etabs ساخته میشوند دارای مهلت و تاریخ انقضا هستند و باید پس از مدتی جایگزین شوند وگرنه از کار می افتند . یکی از راه هایی که میتوانیم این مشکل را برطرف کنیم این است که تاریخ ویندوز را به عقب برگردانیم . مثلا 2016/01/01 و مشکل لایسنس نرم افزار حل میشود. اما اینکار معایبی دارد و تغییر تاریخ ویندوز ممکن است باعث ایجاد خلل در کار سایر نرم افزارها و بطور کلی برنامه ریزی های سیستم بشود.

ما در اینجا این مشکل را با یک نرم افزار خیلی ساده به نام RunAsDate حل میکنیم و کار این نرم افزار این است که هر برنامه ای که مدنظر ما است با تاریخ دلخواه اجرا میکند. مثلا میتوانیم مشخص کنیم که فقط Etabs موقع باز شدن با فرض سال 2016 باز شود و اینگونه است که هیچوقت دیگر به خطاهای مربوط به لایسنس برنمیخورید.

و اما آموزش کار با این نرم افزار ساده را در زیر میتوانید مشاهده نمایید.

ابتدا نرم افزار مورد نظرتان را نصب و مراحل فعال سازی آن را طبق آموزش انجام دهید به طور کامل ، پس از اجرای نرم افزار متوجه پیغام خطای مربوط به لایسنس خواهید شد، که باید ابتدا از اینجا آخرین ورژن نرم افزار RunAsDate را دانلود کنید. سپس با توجه به نوع سیستم عامل خود فایل 32 یا 64 بیتی نرم افزار RunAdDate را در فولدر نصب Etabs کپی کنید .

برنامه را اجرا کرده و طبق تصویر زیر در بخش شماره 1 ابتدا بر روی آیکن ETABS بر روی دسکتاپ و یا اگر وجود نداشت در محل نصبش آن را پیدا کرده و انتخاب نمایید . سپس در قسمت شماره 2 تاریخ 2016/01/01 را وارد کرده و ساعت را تغییر ندهید .

تیک های بحش شماره 3 را تغییر ندهید و در قسمت شماره 4 هم در کادر مربوطه نام جدیدی برای نرم افزار وارد کنید مثلا Etabs full و روی گزینه Create Desktop Shortcut کلیک کنید تا آیکن جدید ایتبس روی صفحه دسکتاپ ظاهر شود و آیکن قبلی را هم حذف کنید . ازین به بعد موقع باز کردن Etabs با پیغام خطای لایسنس مواجه نمیشود.

حتما بعد از اینکار نرم افزار را به داخل فایروال سیستم عامل و یا آنتی ویروس ببرید تا در صورت اتصال اینترنت ، لایسنس از کار نیافتد.

runasdate

برای سیستم های 64 بیتی هم پیشنهاد میشود در صورت فعال نشدن نرم افزار ، از RunAsDate نسخه 32 بیتی استفاده کنند